Xəbərlər

Güləş üzrə Bakı çempionatı keçirilib

22 noyabr 2022 240

Hövsan Olimpiya İdman Kompleksində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə Bakı çempionatı keçirilib.

Yarışda 219 idmançı iştirak edib. Nəticələrlə tanış olun:


Sərbəst güləş


57 kq
1. Riad Aslanov (Lokomotiv)
2. Çoban İsmayılov (Zenit)
3. Sənan Hümmətov (Zenit), Ruslan Abdullayev (UGİM-5)

61 kq
1. Nurlan Tağızadə (Lokomotiv)
2. Həsən Əliyev (FHN)
3. Rəhman İmanov (Zenit), Ruslan Şıxıyev (AGF)

65 kq
1. İntiqam Vəlizadə (Neftçi)
2. Elmir Cəlilov (Pəhləvan)
3. İbrahim Musayev (Pəhləvan), Məhərrəm Əlizadə (Lokomotiv)

70 kq
1. Rübail İbrahimli (Lokomotiv)
2. Ömər Gülməmmədov (Neftçi)
3. Ağanəzər Novruzov (Neftçi), Seymur Cəbrayılov (Lokomotiv)

74 kq
1. Əbülfəz Nəsirov (Neftçi)
2. Əkbər Vəliyev (Pəhləvan)
3. Elxan Qarayev (Neftçi), Mürşüd Hüseynov (Pəhləvan)

79 kq
1. Vurğun Əliyev (Neftçi)
2. Sahib Dadaşov (FHN)
3. Kamran Abdullazadə (Neftçi), Nihad Əsgərov (FHN)

86 kq
1. Kamran Tağıyev (DİN)
2. Anar Cəfərli (UGİM-9)
3. Abdullah Şərif (Neftçi), Ziyad Sadiqov (UGİM-9)

92 kq
1. Rəvan Musayev (Olimpsport)
2. Yolqulu Məmmədov (UGİM-9)
3. Tərlan Heydərov (Neftçi)

97 kq
1. Zəfər Əliyev (Zenit)
2. Azay İsmayılov (Olimpsport)
3. İsa Hüseynov (UGİM-2)

125 kq
1. Sənan Mustafayev (DİN)
2. Mahir Əliyev (Zenit)
3. Şahin Bəşirov (Arena)


Yunan-Roma güləşi


55 kq
1. Rəşad Məmmədov (Neftçi)
2. Elgün Qəribov (Neftçi)
3. Zaur Eyyubov (Təhsil), Rəhim Həsənov (ROİL)

60 kq
1. Rəhman Kərimov (Məhsul)
2. Fərdi Hümbətov (Neftçi)
3. Kamran Pənahov (Spartak), Tural Mehdiyev (Neftçi)

63 kq
1. Sakit Quliyev (Neftçi)
2. Məlik Əliyev (Şuşa)
3. Yusif Mehdiyev (UGİM-2), Güloğlan Əsədzadə (MOİK)

67 kq
1. Həsən Məmmədli (ROİL)
2. Məhəmməd Qasımzadə (UGİM-5)
3. Əyyub Əliyev (UGİM-2), Ceyhun İsmayılov (Lokomotiv)

72 kq
1. Füzuli Abbasov (Pəhləvan)
2. Nihat Məmmədli (Neftçi)
3. Seymur Qasımov (Neftçi)

77 kq
1. Davud Məmmədov (Neftçi)
2. Hafiz Muxtarov (Zenit)
3. Alim Abbasov (Neftçi), Tacir Atakişiyev (Neftçi)

82 kq
1. Elcan Məmmədov (Neftçi)
2. Əmrah Məmmədov (Təhsil)
3. Ayxan Məmmədli (Neftçi)

87 kq
1. Əli Quliyev (UGİM-5)
2. Cocu Səmədov (Məhsul)
3. Abid Məmmədov (Zenit)

97 kq
1. Qabil Əhmədov (Neftçi)
2. Elvin Tağıyev (Neftçi)
3. Məftun Qasımov (Spartak), Qadir Zülfüqarlı (Məhsul)

130 kq
1. Xəyal Mehdiyev (Arena)
2. Aqil Qədirli (Gənclik)
3. Ayxan Mərdanov (Zenit)